Za nami wspaniały Mikołajkowo- Świąteczny Festyn dla łódzkich dzieci!

Dnia 11 Grudnia 2016 roku w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbył się Świąteczny Festyn dla podopiecznych schronisk dla bezdomnych kobiet i dzieci, ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie oraz Caritas. Organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, IFMSA-Poland Oddział Łódź i Umed Coolinarnie. Uczestników festynu w świąteczny klimat wprowadzili tancerze naszego Klubu. Po wspaniałym pokazie studenci zaprosili Dzieci i ich Opiekunów gorącej ZUMBY i pląsów przy rytmach świątecznych piosenek.
Po  zabawach przy muzyce dzieci wysłuchały świątecznej bajki, na koniec której odpowiadały na zadawane przez narratora pytania.
Następnie przedstawiciele IFMSA-Poland zaprosili Dzieci na szereg atrakcji, między innymi tworzyli z nimi magiczne kartki świąteczne, dekorowali pierniki, niezawodni studenci stomatologii z PTSS – Oddział Łódź robili przeglądy jamy ustnej Dzieci, a studenci Koła Dietetyki mówili o zdrowym odżywianiu. W tym samym czasie Opiekunowie mogli skorzystać z szeregu stoisk informacyjnych – badań glikemii i ciśnienia tętniczego, szkoleń z pierwszej pomocy i samobadania piersi. Cudowne głosy z Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kolędowały z uczestnikami festynu.

Sekcja jeździecka naszego Klubu przy współpracy ze Stajnia Koniakowe Ranczo zapewniła dzieciom dodatkową wspaniałą atrakcję w postaci jazdy konnej!

Po tych wszystkich atrakcjach nadszedł długo wyczekiwany moment – rozdanie prezentów przez Świętego Mikołaja.

Na zakończenie tego wspaniałego dnia animatorzy AZS przeprowadzili turniej futsalu, w którym nasi Goście grali wraz ze studentami oraz pracownikami naszej uczelni.

Uśmiechnięte buzie dzieci mówią same za siebie!

Wspaniałą inicjatywą wykazali się przedstawiciele UMED Coolinarnie, którzy przeprowadzili wśród studentów zbiórkę ręcznie wypiekanych pierniczków, którymi częstowaliśmy Dzieci i ich Opiekunów.

Gorące podziękowania składamy:
– Fundacji ‚W człowieku widzieć Brata’
– Skarpeciaki Przytulaki
– Kino Charlie
– Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
– Biuro Obsługi Studiów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
– Biuro Promocji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
– Sekcja jeździecka AZS i stajnia Koniakowe Ranczo
– PTSS
– Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
– Koło Naukowe Dietetyki
– AZS Łódź
– Cubus
– Wypożyczalnia strojów ‚Salabim’

To wyjątkowe wydarzenie było dziełem wielu ludzi dobrej woli! Liczymy, że ta impreza na stałe zagości w naszym kalendarzu.

Wesołych Świąt!