III Miejsce w Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w Futsalu Mężczyzn

W dniach 17 – 20 marca 2016 r. Łódź była gospodarzem Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych w Futsalu Mężczyzn. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali Prorektor ds. Organizacyjnych i Studenckich  Radzisław Kordek , a także Prorektor ds. Rozwoju Uczelni Dariusz Nowak oraz prezes KU AZS Uniwersytetu Medycznego Wojciech Ciesielski. Ceremonię otwarcia wzbogacił występ Chóru UM pod opieką Pani Prof. Anny Domańskiej.

Łódzka drużyna rozpoczęła mistrzostwa od efektownego zwycięstwa nad Poznaniem 5:1.
Niestety, dwie poważne kontuzje w meczu z Białymstokiem poskutkowały porażką 0:3.

O wyjście z grupy zdecydował mecz z Wrocławiem. Po wygranej 6:2 łodzianie w półfinale trafili na Kraków. Stolica małopolski okazała się jednak silniejsza i w meczu o III miejsce znów Łódź zmierzyła się z Białymstokiem. Po bardzo dobrym meczu podopieczni trenera mgr Adama Chmieleckiego wygrali 7:4 i tym samym zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych w futsalu mężczyzn. W klasyfikacji generalnej drużyna z Krakowa zajęła I miejsce  pokonując w finale Gdańsk 3:2.

I – Kraków
II – Gdańsk
III – Łódź
IV – Białystok
V – Lublin
VI – Wrocław
VII – Szczecin
VIII – Poznań
IX- Bydgoszcz

MVP turnieju, czyli najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Kapitan łódzkiej drużyny Bartłomiej Kwapisz, student farmacji. Ponadto Uniwersytet Medyczny w Łodzi reprezentowali:
– Przemysław Mrzygłód (NoZ)
– Paweł Wosiński (Techniki Dentystyczne)
– Jakub Bocian (Ratownictwo Medyczne)
– Michał Czop (Lekarski)
– Bartłomiej Gawroński ( W-L)
– Filip Ochapski (W-L)
– Mateusz Baleja (W-L)
– Kacper Płaneta (W-L)
– Bartłomiej Konieczny (W-L)
– Piotr Beta (Ratownictwo Medyczne)
– Sami Hussein (L-D ang.)

Drużyna Podtrzymuje dobrą passę. Aktualnie w rozgrywkach akademickich jest 4 drużyną województwa łódzkiego w futsalu. W półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski, które miały miejsce w Warszawie Łódzcy studenci pokonali min: Politechnikę Wrszawską 5:3 i SGH w Warszawie 7:1, zajmując ostatecznie VIII miejsce.

W zeszłorocznych MPUM w piłce nożnej w Bydgoszczy UMED zdobył srebrny medal, ulegając jedynie w finale Gdańskowi 0:1.

Publikacja1 Publikacja-2 Publikacja-3