Mamy Akademickich Mistrzów Polski !!!

Narciarskie Akademickie Mistrzostwa Polski w Zakopanem już za nami!

Łódzcy alpejczycy utrzymali hegemonię, po raz trzeci z rzędu dominując rywalizację wśród uczelni medycznych, a w „generalce” wyprzedzając nawet niektóre „AWFy”!!!
Indywidualnie w gigancie znów najlepszy był student IV roku stomatologii Hubert Knurowski. Odrobinę szczęścia zabrakło Jarkowi Ciachowi, również z IV roku stomatologii oraz Michałowi Chęcińskiemu z VI roku woj-leku by powalczyli o podium w finale giganta. W finale slalomu Hubert znów był bezkonkurencyjny wśród medyków, a Michał o 2 sekundy minął się ze srebrem.

Martyna Mrowiec, Mistrzyni Województwa Łódzkiego w narciarstwie alpejskim z powodu choroby niestety nie mogła wesprzeć reprezentacji kobiecej. Ostatecznie dziewczyny zajęły 4 miejsce na AMP wśród typów uczelni medycznych.

AKADEMICCY MISTRZOWIE POLSKI w narciarstwie alpejskim 2016 :
Hubert Knurowski – IV rok Wydział Lekarski o.dentystyczny
Michał Chęciński – VI rok Wydział Wojskowo-Lekarski
Jarosław Ciach – IV rok Wydział Lekarski o.dentystyczny
Adam Hydzik – IV rok Wydział Lekarski
Iwo Miszczuk – III rok Wydział Lekarski o.dentystyczny

Tuż po zakończonej rywalizacji narciarzy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie. Drużyna KU AZS UMED Łódź wystawiła 6 zawodników, 4 mężczyzn i 2 kobiety. Po przejeździe eliminacyjnym aż 4 zawodników dostało się do finału. Niestety w finale warunki na trasie znacząco się pogorszyły, co spowodowało upadki dwóch naszych zawodników – Kuby Żurka i Marcina Piwnika. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn UMED Łódź zajął 17 miejsce na 29 drużyn i był najlepszy wśród uczelni medycznych.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Możliwość komentowania jest wyłączona.