ul. 6-ego Sierpnia 69 pokój nr 4
umed@azs.lodz.pl
669 592 634

Mikołajkowy Turniej Futsalu za nami!

Mikołajki już za nami! W tym roku- podobnie jak w poprzednim – 6 grudnia uczciliśmy Turniejem Futsalu, na który zaprosili KU Azs Umed i Uczelniana Rada Samorządu Studentów UM. Organizacja stała na wysokim poziomie mimo iż turniej, z powodu przerwy w dostarczeniu prądu, rozpoczął się z 30-minutowym opóźnieniem, a więc o godzinie 9.30 rano. Nie zakłóciło to jednak przebiegu rozgrywek i wszystko odbyło się zgodnie z planem. Rozbrzmiała muzyka oraz pierwszy gwizdek sędziego. Dziesięć drużyn rozpoczęło rywalizację w pierwszym etapie eliminacji grupowych by przejść do etapu drugiego i zmierzyć się: najlepsi z najlepszych, w walce o puchar.

Spotkaliśmy się w zestawieniu drużynowym: WCKMed, Kręcina Team, Medyk, Spoceni w Lodówce FC, SMP LuJe, Wylew Łódź, Anglo Umed, Synapsa, Woda Zryje Banię oraz Żądła. Dwadzieścia starć pierwszego etapu, z których każde trwało 12 minut, doprowadziło do wyłonienia czterech teamów: kolejno z grupy a) awansowały drużyny Kręcina Team oraz WCKMed i z gr b) SMP LuJe oraz Żądła.

Drużyny te zagrały ze sobą w starciu półfinałowym wyłaniając tym samym finalistów i teamy którym została walka o ostatni stopień podium. Rozgrywki na tym etapie trwały 2x 8min. Po zaciętych pojedynkach do finału rozgrywek awansował Kręcina Team rozgramiając Żądła aż 7:0 oraz SMP LuJe pewnie pokonując zespół żołnierzy WCKMed. Był to udany rewanż zawodników SMP, występujących w tym samym składzie, za półfinał z poprzednich rozgrywek z 2013 roku, gdzie dokładnie na tym samym etapie rozgrywek ulegli po zaciętej walce Wojsku również 3:0, a wszystkie 3 bramki padły w ostatnich minutach meczu.

Walka w finale była zacięta a każdy mecz tej fazy trwał również 16 minut. Koniec końców zajęciem III miejsca mogą dziś pochwalić się panowie z drużyny WCKMed, którzy ograli Żądła 4:0. Miejsce II należy do drużyny Kręcina Team, a chlubne miejsce I wywalczyli sobie panowie z teamu SMP LuJe . Rywalizacja ta zakończyła się dopiero w rzutach karnych (wynik z podst. czasu gry 1:1)  wynikiem 8:7 w trybie nagłej śmierci, bowiem w regulaminie rozgrywek przewidziane były tylko 3 tury rzutów karnych, po których nadal nie udało się wyłonić mistrza. Koniec końców w ręce SMP L.  dostał się okazały puchar i inne świetne nagrody zorganizowane przez organizatorów. BRAWO!

Poza głównymi rozgrywkami, jak co roku odbył się również gościnny mecz Władz uczelni z członkami Samorządu. Po 40 minutach na tablicy świetlnej urzjeliśmy wynik 7:4. Autorytet podtrzymany- kadra wydaje się być w formie 😉

O godzinie 16:30 odbyło się generalne podsumowanie wyników oraz dekoracja finalistów i zwycięzców. Wyłoniono również najlepszego bramkarza, którym został Mateusz Baleja z drużyny SMP LuJe- ten przez cały czas turnieju stracił jedynie dwie bramki, i świetnie spisał się w finale broniąc dwa rzuty karne, które zdecydowały o zwycięstwie. Owacje przydzielono także najlepszemu strzelcowi Adamowi Kocurowi z drużyny WCKMed za siedem pięknych bramek. Kapitanowie trzech najlepszych drużyn wytypowali najlepszego zawodnika turnieju, którym został  Jakub Śmiechowicz ( aktualny kapitan reprezentacji piłki nożnej i futsalu KU AZS Uniwersytetu Medycznego).

Turniej był szumny, walka zacięta – na najwyższym poziomie. Na trybunie nie brakowało kibiców. Te zawody jednak to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa- a tej nie brakowało!