ul. 6-ego Sierpnia 69 pokój nr 4
umed@azs.lodz.pl
669 592 634

UMED rozwiązał worek z medalami ! Relacja z AMPów 8-10. kwietnia.

W miniony weekend wielu naszych zawodników reprezentowało KU AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi podczas Akademickich Mistrzostw Polski. W tym czasie wzięliśmy udział aż w 3 AMPach, zdobywając ogromną pulę nagród i medali.

W dniu 10 kwietnia 2016 roku w hali Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim. Do zmagań przystąpiło 39 uczelni wyższych. Ta niedziela była pełna zaciętej rywalizacji, sportowych wrażeń i pozytywnych emocji. W zawodach wzięło udział 212 zawodniczek i 312 zawodników. Ogromny sportowy sukces odniosła nasza reprezentantka Maria Kurzawa przepływając 1000 metrów w 3:20,6 zdobyła złoty medal w kategorii open kobiet.

Na wysokiej, bo 16 lokacie zakończyła bieg Martyna Cabaj, studentka Wydziału Wojskowo-Lekarskiego, a na 37 miejscu Marlena Wronka (dietetyka). W klasyfikacji drużynowej kobiet Uniwersytet Medyczny w Łodzi uplasował się na 16 miejscu.

Nieco gorzej wypadli nasi reprezentanci zajmując 23 miejsce, pokonali jednakże takie uczelnie jak Politechnika Łódzka, Krakowska, Lubelska, Opolska i Uniwersytety: Łódzki, Gdański, czy Szczeciński.

Gratulacje i podziękowania dla całej reprezentacji!!!

Bednarski Mateusz 3:33,5

W dniach 8-10.04 na termach Maltańskich w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze i wywalczyli wiele medali. Niestety dekorowano tylko mężczyzn w typach uczelni, wśród kobiet zabrakło wystarczającej liczby drużyn.

Medalistami na tegorocznych AMP zostali:

1. Bartek Stanielewicz 2xzłoty medal na dystansie 100m dowolnym i 100m grzbietowym
  2. Marcin Kawczyński 2x złoty medal na 50m i 100m stylem klasycznym
  3. Wojtek Felińczak 2x złoty medal na 50m dowolnym i 50m motylkowym
  4. Marcin Jasielski srebro i brąz odpowiednio 50m motylkowym i 50m dowolnym
  5. Przemek Cheładze 2x brąz na 50m i 100m stylem grzbietowym
  6. Michał Wolak srebrny medal na 50m stylem grzbietowym

Sztafeta 4x50m dowolnym mężczyzn w składzie:

Kawczyński, Jasielski, Stanielewicz i Felińczak wywalczyła 1 miejsce w typach uczelni a w klasyfikacji generalnej uplasowali się na bardzo dobrej 11 pozycji.

Marcin Kawczyński startując stylem klasycznym dwa razy awansował do finałów B i w klasyfikacji generalnej uplasował się na 15 miejscu na dystansie stu metrów klasykiem i 14 miejscu na 50m klasykiem.

Asia Podmajstrzy awansowała do finału A na dystansie stu metrów stylem zmiennym i ukończyła tą konkurencje na bardzo dobrym dziesiątym miejscu.

Drugi start Asi wypadł równie dobrze i w finale B na 50m stylem klasycznym zajęła 15 miejsce.

Podsumowując Nasi reprezentanci wyjechali z Poznania z bardzo dobrymi rezultatami i z dwunastoma medalami. Bardzo Nas to cieszy i motywuje do jeszcze cięższej pracy by w przyszłości dominować w klasyfikacji typów uczelni.
Również sekcja wspinaczkowa pokazała na co ich stać! Są coraz lepsi z roku na rok.

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski we Wspinaczce Sportowej (Sosnowiec, 8-10.04.2016r.) zarówno drużyna damska jak i męska okazała się najlepszą w typie uczelni medycznych zdobywając DWA ZŁOTE MEDALE!
W generalnej klasyfikacji drużynowej Kobiety zajęły 5 miejsce na 42 uczelnie, a Mężczyźni 10 na 42 uczelnie!

Klasyfikacja indywidualna okazała się równie owocna dla naszych Zawodniczek i Zawodników.

Pierwszy dzień zmagań w klasyfikacji na trudność zakończyliśmy z następującymi medalami:
– Paulina Tomczyk – srebro kobiet (klasyfikacja ume)
– Anna Masłowska – brąz kobiet (klasyfikacja ume)
– Michał Wilk – srebro mężczyzn (klasyfikacja ume)
– Jan Kaczmarczyk – brąz mężczyzn (klasyfikacja ume)

Drugi dzień w klasyfikacji na czas okazał się równie udany:
– Paulina Tomczyk – złoto kobiet (klasyfikacja ume)
Tegoroczne AMP we Wspinaczce Sportowej zostały urozmaicone o zmagania w Pucharze Zarządu Głównego AZS w Boulderingu w którym nasza Zawodniczka Paulina Tomczyk zajęła rewelacyjne czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet!