Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce Kobiet

Data wydarzenia 18/10/2020
Miejsce wydarzenia:

Reprezentacja z Politechniki Gdańskiej wygrała Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce Kobiet, które odbyły się na  się na Łódzkich parkietach. Gdańszczanki tym samym obroniły trofeum wywalczone przed rokiem. W związku z pandemią koronawirusa impreza była przeprowadzona w ścisłym reżimie sanitarnym bez obecności publiczności.

Drużyna z Politechniki Gdańska dominowała nad drużyną z Politechniki Łódzkiej przez cały mecz pokonując je w ostatniej kwarcie w wynikiem 58:28.Walka o trzecią lokatę odbyła się między drużyną AZS Uniwersytetu Warszawskiego, a gospodarzami turnieju AZS UMED Łódź. Medyczki z Łodzi musiały jednak uznać wyższość drużyny z Warszawy. Ulegając w meczu o trzecie miejsce 70:42.

Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu, a głównym sponsorem cyklu jest Grupa LOTOS.

Końcowa klasyfikacja turnieju kobiet

1. AZS Politechniki Gdańskiej