AMP w Badmintonie – Finał

Data wydarzenia 22/09/2020
Miejsce wydarzenia: Hala UMED ul. 6-go Sierpnia 69

Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie obroniła tytuł Akademickiego Mistrza Polski w badmintonie! Studenci z Warszawy pokonali w turnieju finałowym Politechnikę Gdańską 4:0.

Podczas imprezy finałowej odbywającej się na hali Uniwersytetu Medycznego w Łodzi jedenaście ekip walczyło o najwyższe lokaty! Brązowy medal wywalczyła ekipa Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, która pokonała Politechnikę Śląską 4:1.

AWF Warszawki reprezentowali na mistrzostwach: Wiktoria Dąbczyńska, Aneta Gadomska, Tymoteusz Malik, Olga Miksza, Dariusz Nowicki, Adam Szolc, Magdalena Świerczyńska, Karolina Władzińska. W turnieju finałowym wybrano najlepszych graczy wśród Pań i Panów.  MVP turnieju została Paulina Wilk z Politechniki Śląskiej w Gliwicach  i Adam Szolc z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Zapraszamy do oglądnięcia zmagań zawodników na Łódzkim parkiecie – filmu.

Głównym sponsorem cyklu Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu.

Końcowa klasyfikacja

1. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
  2. Politechnika Gdańska
  3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie