ul. 6-ego Sierpnia 69 pokój nr 4
umed@azs.lodz.pl
669 592 634

Na szybko i na gorąco kilka słów podsumowania z zakończonego alpejskiego weekendu w Poroninie.

Na szybko i na gorąco kilka słów podsumowania z zakończonego alpejskiego weekendu w Poroninie. W sobotę, 27 lutego 2016 na stoku SUCHE SKI w Poroninie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Nasi snowboardziści po dramatycznych bojach zajęli 2 miejsce przed Uniwersytetem Łódzkim, ustępując jedynie nieznacznie Politechnice Łódzkiej. Wojtek Ciesielski zaatakował pięknie i mocno, niestety niefotunny upadek przerwał jego zjazd. Trzymajcie kciuki za Wojtka i jego złamany obojczyk! Nasze snowboardzistki drużynowo uplasowały się na 3 miejscu.

Nasi narciarze, w swoim stylu, zdominowali konkurencję. Indywidualnie Hubert Knurowski dwukrotnie sięgnął po złoto, a Michał Chęciński wywalczył brąz w slalomie. Piękną niespodziankę sprawiły narciarki UMEDu. Walczyły ostro do samego końca i ostatecznie zajęły najwyższe podium w klasyfikacji generalnej. Bezkonkurencyjna w gigancie indywidualnym była Martyna Mrowiec, wyprzedzając naszą inną zawodniczkę – Agnieszkę Krężlik. W slalomie Agnieszka zjechała w eleganckim stylu, prosto na 3 miejsce na podium.

Cała Sekcja KU AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi od dzisiaj startuje w Zakopanem w Akademickich Mistrzostwach Polski. Życzymy ostrych krawędzi i szybkiej narty na każdy przejazd! Będziemy Was informować o rozwoju akcji!