umed@azs.lodz.pl
669 592 634

AMP w Trójboju Siłowym Klasycznym 2022

AMP 2022 w Tróboju Siłowym Klasycznym okazały się bardzo owocne dla naszego łódzkiego UMEDU! 💪🏆
Nie musieliśmy czekać długo na swój medal, gdyż już na starcie zawodów, w sobotę rano, nasza pierwsza reprezentantka zdobyła BRĄZOWY MEDAL 🥉w kategorii -57kg kobiet. Podniosła łącznie 312.5kg 😲, do ostatniego podejścia rywalizując z mocną przeciwniczką, która wykręciła taki sam wynik, jednak była niecałe 2kg cięższa od Agaty.
Kolejny sukces, tym razem SREBRNY MEDAL🥈, wywalczył w sobotę po południu Mateusz Koralewicz, podnosząc łącznie 757,5kg 🤭w królewskiej, pancernej kategorii +120kg mężczyzn.
Największe sukcesy naszych siłaczy miały jednak nadejść dopiero w niedzielę. Pierwszy z dwóch faworytów całych zawodów, Michał Pająk, na pomoście wywalczył 🥇 złoty medal w kategorii -93kg mężczyzn, podnosząc łącznie 710,5kg oraz ustanawiając nowy akademicki rekord Polski w martwym ciągu w swojej kategorii – 310,5kg. 😯 Niestety tuż po starcie nasz zawodnik został zdyskwalifikowany.
Na szczęście na starcie naszego drugiego Orła Białego, Jędrzeja Żukowskiego obyło się bez kontrowersji i kierownik naszej sekcji został niekwestionowanym bohaterem zawodów, który rozkręcił niewyobrażalne show. Najpierw zaliczył jeden z najcięższych w historii AMP przysiadów – 315kg, walcząc nie tylko z ciężarem, ale też ze strużką krwi, która pociekła mu z nosa. By później pobić świeżo ustanowiony przez rywala akademicki rekord Polski w martwym ciągu, podnosząc 331,5kg, 🤯 również jeden z kilku największych ciężarów podniesionych w historii AMP. Ostatecznie jego total, czyli wynik łączony wyniósł 831,5kg co pozwoliło mu nie tylko zdobyć ZŁOTY MEDAL🥇 w kategorii -120kg mężczyzn, ale też ZŁOTY MEDAL 🥇 w klasyfikacji OPEN, a także największy ciężar zawodów.🤯🤯
Innymi słowy, Pan Jędrzej Żukowski został w tym roku najsilniejszym studentem w Polsce, zarówno jeśli chodzi o siłę bezwzględną jak i o współczynniki podniesionego ciężaru do wagi zawodnika. Jest to zdecydowanie największy sukces w historii naszej sekcji. Brawo! 👏👏
W generalnej klasyfikacji drużynowej nasze dziewczęta zajęły ósme miejsce, w składzie: