O krok od finału – AMP Unihokej

Data wydarzenia 07/04/2024
Miejsce wydarzenia: Warszawa

W dniach 5-7.04 odbył się Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w unihokeju. Tegoroczne AMPy drużyna rozpoczęła od zwycięskiego meczu z Uniwersytetem Kaliskim. W kolejnym starciu fazy grupowej UMED musiał uznać wyższość zawodników Uniwersytetu Warszawskiego, którzy okazali się być bardziej skuteczni w grze. Na koniec dnia dla UMEDu był to pojedynek o finał. Pojedynek rozpoczął się od kilku bramek na konto UMEDu jednak przeciwnik wysunął się na prowadzenie, a w ostatnich minutach nasi zawodnicy strzelili bramkę wyrównującą, rywale wykazali się lepszym bilansem bramkowym wychodząc z grupy.

Drugiego dnia UMED mecze o miejsca z: Akademią Leona Koźmińskiego oraz Akademią Sztuki Wojennej, wygrywając z pierwszą i przegrywając z drugą.

Drużynę sklasyfikowano na 10. miejscu w Półfinale A oraz 1. miejscu w typie Uczelni Medycznych.